Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024
Σχολείο

Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης

Μια πολύ όμορφη παράσταση,  το “Χάρολντ και Μωντ” του Κόλινς Χίγκινς, παρακολούθησαν οι μαθητές/μαθήτριες και οι εκπαιδευτικοί του ΓΕΛ Μακρακώμης την Τετάρτη 21 Μαρτίου στο κινηματοθέατρο ΠΑΝΘΕΟΝ της Σπερχειάδας, ύστερα από πρόσκληση του Θεατρικού ΕργαστηρίουΣπερχειάδας– Μακρακώμης. Μαθητές και εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τις καταπληκτικές ερμηνείες των ηθοποιών και να σκεφτούν τα βαθύτερα νοήματα του έργου που αναφέρεται μεταξύ άλλων στην τρυφερή φιλία που συνδέει το νεαρό και απογοητευμένο Χάρολντ και την ογδοντάχρονη, αλλά γεμάτη ζωντάνια και δίψα για ζωή Μώντ, που τελικά τον συμφιλιώνει με τη ζωή. Συγχαρητήρια στον σκηνοθέτη κ. Μέρρα Κωνσταντίνο και σε όλους τους συντελεστές της παράστασης για την υπέροχη δουλειά τους!